Příběh prvního ročníku

My holky z Kašnice jsme se tak jednou sešly u příprav dětského dne, diskutovaly a přitom jsme jednou zabrousily na téma traktory a traktoriáda. Následně jsme se pokaždé na setkáních neskutečně bavily a posouvaly přípravu prvního ročníku traktoriády, který v okolí neměl obdoby.

Protože jsme neměly žádné zkušenosti s plánováním podobné akce, scházely jsme se pravidelně a pokaždé jsme přišly s drobností, co by mohlo být součástí a jak by akce měla vlastně vypadat. Nasmály jsme se zejména, když jsme řešily, jak traktory rozdělíme, protože ani jedna z nás není expertkou na traktory.

Naštěstí kolem nás bylo a stále je spousta těch, kteří nám v lecčem pomáhali. Jeden rozumí tomu, druhý něčemu jinému, každý má nějakou zkušenost či věc, čím nám mohli přispět.

Zajistili jsme tak akci pro téměř 400 lidí a 40 traktoristů. Spanilé jizdy se zúčastnily nejen traktory, ale i velké zemědělské stroje, které si mohli všichni na hřišti pod Kopcama prohlédnout. Dokonce jsme měli možnost řídit jeden z velkých traktorů pod dozorem zkušeného traktoristy.

Jsme rády, že se vydařilo všechno tak, jak jsme si představovaly a dokonce předčilo naše očekávání. Spolupráce na dni dětí a podařená traktoriáda daly základ založení historicky prvního spolku Kašnické děvčice, z.s.