Čtvrtý ročník podpoří čtyřletou Amálku

V letošním roce společně v tombole podpoříme ❤️ 4letou Amálku Šeďovou, tady je její příběh:
Amálka se narodila v 28tt těhotenství a do života jí tento předčasný porod nadělil několik trvalých následků. Vrozená hluchota, porucha zraku a vvv mozečku Dandy-Walker, která zasahuje do řeči, intelektu, motoriky, koordinace a rovnováhy. Na začátku naší cesty nebyly prognózy příznivé, vlastně nulové. “ Nemyslící ležák, však nevidíte kolík má vad, jak je poškozená?, nic si s ní neplánujte“. Tyhle slova mi budou znít navždy v uších a způsobovat šílenou bolest na srdci. Díky celé rodině a několika málo dobrým lidem, co nám v tu chvíli vstoupili do života, jsme se rozhodli udělat maximum pro to, aby jednou dcerka mohla běhat za svým bráškou a říct svoje první: „mami, tati..“.
Od začátku jsme cvičili Vojtovu metodu, bobath koncept, navštěvovali bazén, podstupovali různé terapie a rehabilitace, přidali rybí olej. Možná toto všechno a naše víra způsobila, že se Amálka jakoby ve 13 měsících procitla a začal její příběh.
Vyšvihla se do druheho vzpřímení, na čtyři a krátce na to začala lozit. V tý době podstoupila operaci kochlearního implantátu na jedno ouško, který „navrací“ sluch. Jen nikdo nezaručí, že se to stane u každého. Navíc u Amálky s neuropatií sluchového nervu. Podařilo se. Teď po 2,5 letech slyší krásně a z poloviny rozumí mluvenému slovu. Zkouší první slabiky, slova. Ve svých 2 letech si sedla, stoupla, obcházela a obstojně lozila. To trénuje dodnes. S tím, že skoro ve 4 letech zkouší chodit za jednu ruku, stoupá si v prostoru a udělá si 3 až 5 samostatných krůčků.
Má nově i brýle, které ji moc prospěly, je po operaci druhého ouška.
Každý den rehabilitujeme, stimulujeme zrak i sluch, děláme logopedii, jezdíme na ergoterapii, 3x týdně na hipoterapie a canisterapie. Jsme neustále na cestách. Vydechneme o víkendu, kdy se snažíme fungovat jako obyčejná rodina a zažívat radosti i starosti běžného života. 1x ročně jezdíme do léčebny Boskovice. Její vývoj letí pořád raketově kupředu. A my toho využíváme na 100 procent.
Jsme čtyřčlenná rodina. Starší bráška Viktorek je neuvěřitelný tahoun pro Amálku. Mají se hrozně moc rádi. Jsme vděční, že je máme a snažíme se, aby si oba svoje dětství užili na maximum, i když někdy s omezením a překážkami.
Amálčina chuť do života, dravost, divokost a její rozzářené oči i neustálý úsměv nás ženou kupředu. Hrozně moc chce objevovat svět a nové věci.
Děkujeme z celého srdce, že letošní traktoriáda se uskuteční na podporu naší dcerky. Veškerý výtěžek půjde na Amalčiny rehabilitace. A i díky vám věříme, že našeho cíle dosáhneme. Děkujeme. Amálka miluje auta, zvuky… tahle akce je pro ni jako stvořená.❤️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *